









"Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku.
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze."
Każdego roku, w mroźne dni - 21 i 22 stycznia nasze myśli biegną w kierunku Kochanych Babć i Dziadziusiów.
Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Wartości przekazywane przez nich są niejednokrotnie drogowskazem i pomocą w wyborze drogi życiowej.
Babcia i Dziadek czynią dzieciństwo swych wnucząt udanym i szczęśliwym.
Tego roku, dziękując za Ich wielkie serce, uczniowie klasy III wraz z wychowawcą, przygotowali przedstawienie dla Babć i Dziadziusiów wszystkich uczniów z klas 0-3 naszej szkoły, którzy przybyli specjalnie na to spotkanie z terenu naszej gminy i spoza niej.
Podczas występu towarzyszyła akompaniując dzieciom na wiolonczeli - Pani Magdalena Cyran.
Uroczystość uświetnili i życzenia do zebranych gości skierowali przybyli goście:
Pan Ryszard Adamski - Wójt Gminy Stubno,
Ksiądz Krzysztof Koniuszy - Wikariusz Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Stubnie,
Kleryk - Krzysztof Lęcznar,
Pani Anna Harłacz - Przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Stubnie.
Gości przywitał i słowa powitania wygłosił
Pan Daniel Zielenkiewicz - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Stubnie.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy pięknego przeżywania tych niepowtarzalnych chwil w towarzystwie swych ukochanych wnucząt.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!
W linku poniżej film z występu dzieci :)
Szanowni Państwo,
W związku ze zgłoszeniem do udziału w tegorocznej edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!” mamy przyjemność poinformować, że Państwa szkoła została zakwalifikowana do udziału w Konkursie. Informujemy również, że następujący uczniowie pozytywnie przeszli proces weryfikacji i zostaną dopuszczeni do udziału w I etapie szkolnym konkursu:
1. Gabriel Antoniak , klasa: Podstawówka - klasa VII
2. Franciszek Buć , klasa: Podstawówka - klasa VI
3. Antonina Lech , klasa: Podstawówka - klasa VI
4. Kornelia Kurpiel , klasa: Podstawówka - klasa VI
5. Kacper Grabas , klasa: Podstawówka - klasa VI
6. Amelia Lepa, klasa: Podstawówka - klasa VIII
7. Klara Sozańska , klasa: Podstawówka - klasa VIII
8. Zuzanna Wojciechowska , klasa: Podstawówka - klasa VIII
9. Filip Sobolewski , klasa: Podstawówka - klasa VIII
10. Martyna Sietnik, klasa: Podstawówka - klasa VIII
11. Karolina Ozibko, klasa: Podstawówka - klasa VI
12. Robert Obłoza , klasa: Podstawówka - klasa VIII
13. Joanna Serafin, klasa: Podstawówka - klasa VI
14. Lena Grabas, klasa: Podstawówka - klasa VI
Dalsze kroki:
1. od dnia 16 stycznia 2024 r. prosimy o zalogowanie się do Internetowego Systemu Konkursowego w celu wybrania terminu przeprowadzenia I etapu szkolnego Konkursu w Państwa szkole.
Wyboru terminu należy dokonać najpóźniej do dnia 16 lutego 2024 r. Zachęcamy jednak do zrobienia tego wcześniej, co zapewni Państwu większy wybór dostępnych terminów.
2. po 16 lutego 2024 r. w Internetowym Systemie konkursowym w zakładce „Moje konto” udostępnione zostaną dane do logowania dla uczniów zakwalifikowanych do udziału w I etapie Konkursu.
Prosimy pamiętać, że dane do logowania są nadawane każdemu uczniowi indywidualnie i nie mogą być udostępniane osobom postronnym.
3. I etap szkolny Konkursu zostanie przeprowadzony w wybranym przez szkołę terminie (pomiędzy 4 marca a 27 marca 2024 r.).
- Komisja Konkursowa
🏀💪 🏆🥈Igrzyska dzieci
🏆🥈 Drugie miejsce
⛹️♂️👍 Gratulacje 🏀💪
Ten piękny wieczór przechodzi już do historii
Piękne chwile tworzą dzieci, ich rodzice, starsi koledzy i koleżanki, zaproszeni goście, którzy zawsze dzielą z nami ten niepowtarzalny czas i licznie zaszczycają nas swoją obecnością za co z całego serca dziękujemy.
W tym dniu ważna jest obecość każdego z Was , bo każdy z Was tworzy to niezwykłe, łączące pokolenia wydarzenie.Jak co roku wieczór umiliły nam dźwięki kolęd i pastorałek - tych bardziej i tych mniej znanych - w wykonaniu maluszków z zerówki i uczniów z klas 1-8, którzy jak zawsze byli dla uroczystości ogromnym wsparciem wykonując przepiękne, często zapomniane lub mniej znane kolędy i pastorałki.
Ogromną niespodzianką było wykonanie kolęd przez byłych już uczniów naszej szkoły Bartka Antoniaka, Kamila Kaszelnego, Wojtka Makarowskiego i Maksa Smyka.
Zapraszamy do obejrzenia całego filmu z Wieczoru Kolęd i Pastorałek
Do zobaczenia w przyszłym roku !!!
W dniu 5 stycznia 2024 roku, w naszej Gminie odbył się Jubileusz Złotych Godów. 16 par z terenu Gminy otrzymało „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył Wójt Gminy Stubno Pan Ryszard Adamski. Oprócz medali, odznaczone pary otrzymały pamiątkowe dyplomy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki. Nie zabrakło również życzeń i toastu wzniesionego przez Wójta Gminy wraz z Kierownikiem USC p.Dariuszem Dacykiem za zdrowie naszych Jubilatów, podczas których życzono im zdrowia, rodzinnego ciepła oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia. Do życzeń dołączyli również przybyli goście; Poseł na Sejm RP p. Marek Rząsa oraz Przewodniczący Gminy Stubno p. Tomasz Serafin. W uroczystości uczestniczyli również dyrektor Szkoły Podstawowej w Stubnie p. Daniel Zielenkiewicz, proboszcz parafii Stubno ks. Tadeusz Włoch, proboszcz parafii prawosławnej w Kalnikowie ks. mitrat Bazyli Zabrocki oraz Sołtysi Sołectw z terenu Gminy Stubno. Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Stubnie pod opieką p. Bożeny Serafin, a także zespół „ Ale Babki” działający przy Kole Gospodyń Wiejskich w Stubnie.
"Dwa gołąbki te niech żyją szczęśliwe i zdrowe. Niech zaproszą nas na gody swoje diamentowe."
Wigilia to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.
W naszej szkole kolejny raz zorganizowaliśmy Wigilię- tym razem szkolną
Inicjatorem wspólnej Wigilii dla wszystkich klas był Dyrektor szkoły p. Daniel Zielenkiewicz
Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole znalazł się opłatek, sianko oraz kilka potraw świątecznych.
W świąteczną atmosferę wprowadziło nas Słowo Boże odczytane przez ks. Wikarego, a także życzenia składane podczas łamania się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd.
Ten szczególny przedświąteczny czas spędziliśmy wspólnie z Wójtem Gminy Stubno p. Ryszardem Adamskim, Przewodniczącym Rady Gminy Stubno p. Tomaszem Serafinem, Sołtys Sołectwa Stubno
p. Danutą Pawłucką, Przewodniczącą Rady Rodziców p. Anną Harłacz, Proboszem Parafii Stubno ks. Tadeuszem Włochem, Wikarym ks. Krzysztofem Koniuszy, klerykiem Krzysztofem Lęcznarem, Dyrektorem szkoły p. Danielem Zielenkiewiczem wraz z kadrą pedagogiczną, pracownikami szkoły, uczniami oraz rodzicami.
O świąteczny i piękny wystrój sali zatroszczyła się p. Bożena Serafin która przygotowała dekoracje.
W czasie Wigilii mogliśmy zjeść tradycyjne świąteczne potrawy, poczęstować się pysznym ciastem i spędzić miło czas w gronie naszej "szkolnej rodziny".
Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować p. Dyrektorowi za pomysł zorganizowania wspólnej Wigilii, Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom za przygotowanie pyszności na wigilijne stoły. Mamy nadzieję, że za rok też spotkamy się na wspólnej Szkolnej Wigilii.
PCEN Przemyśl iPodkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie zorganizował dzisiaj spotkanie informacyjne związane z przygotowaniem do wdrażania innowacji pedagogicznych: Przez innowacje do projektu RaP STEAM.
Cele spotkania: innowacja pedagogiczna jako szansa na poprawę jakości pracy szkoły, przybliżenie idei projektu RaP STEAM w kontekście rozwoju kompetencji zawodowych nauczycieli oraz możliwości wyposażenia placówki.
Odbiorcy: przedstawiciele jst, dyrektorzy szkół podstawowych Daniel Zielenkiewicz Szkoła Podstawowa imienia Świętej Jadwigi Królowej w Stubnie , nauczyciele
Miejsce: spotkanie on-line
Termin: 18 grudnia (poniedziałek) 2023 r.,
Program:
Doskonalenie kompetencji nauczycieli w zakresie innowacji – propozycje działań PZPW Dyrektor Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie Krystyna Wróblewska
Wymogi formalnoprawne w realizacji innowacji pedagogicznych RaP STEAM korzyści uczestnictwa w projekcie
Innowacyjny charakter projektu RaP STEAM i wstępne założenia innowacji pedagogicznej dla szkół
Wsparcie szkół w realizacji programu. Przedstawienie nauczycieli konsultantów odpowiedzialnych za kontakty ze szkołami
Pytania i odpowiedzi dotyczące projektu.
Szkoła Podstawowa imienia Świętej Jadwigi Królowej w Stubnie #szlachetnapaczka
SzlachetnaPaczka2023
Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Stubnie włączyła się w akcję zbierania żywności i środków chemicznych dla potrzebujących pomocy rodzin w ramach Szlachetnej Paczki.
Składamy serdeczne podziękowania Uczniom oraz Rodzicom, którzy wsparli naszą zbiórkę.
Razem stać nas na dobro
Dzisiejsze wydanie (papierowe) Życie Podkarpackie ,a w nim artykuł o sukcesach naszych uczniów Szkoła Podstawowa imienia Świętej Jadwigi Królowej w Stubnie
Dziękujemy serdecznie
I jeszcze raz gratulujemy
Spotkanie z Maciejem Szeptyckim prapraprawnukiem Aleksandra Fredry w Szkole Podstawowej w Medyce.W trakcie spotkania Maciej Szeptycki opowiedział o historii rodziny Fredrów i losach Aleksandra Fredry nierozerwalnie związanego z Ziemią Przemyską. Na scenie zaprezentowali się też laureaci powiatowego konkursu recytatorskiego Spotkanie z Aleksandrem Fredrą, wśród których znalazł się uczeń naszej szkoły Miłosz Karolczyk.
"Dziecko w sytuacji kryzysowej "
Jak rozpoznać, zrozumieć i pomóc?
Program:
Interwencje policji wobec osób nieletnich z zaburzeniami suicydalnymi
/sierż szt. Alicja Tysowska – Prejzner, funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu/
Pomiędzy bezradnością a skuteczną pomocą. Dorosły wobec impasu rozwojowego dziecka
/Joanna Markin - psycholog, terapeuta, pracownik Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Przemyślu/
Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?
/Mariola Stasieczek – nauczyciel konsultant PCEN w Rzeszowie Oddział w Przemyślu/
Literatura wsparciem w sytuacjach kryzysowych
/dr Wanda Matras – adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, członek Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu/
Biblioterapia w praktyce, czyli jak wykorzystywać moc książek w różnych obszarach pracy biblioteki pedagogicznej
/Romualda Wojnar – Wicedyrektor ds. PBW w Krośnie/
Dzięki zdobytej wiedzy i nabytym umiejętnościom przyczyni się to do wzmocnienia ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Powered by aSc EduPage